Sklepy internetowe – projektowanie i wykonanie

Home / Sklepy internetowe – projektowanie i wykonanie

Projekty i wdrożenia sklepów internetowych i platform ecommerce

Jak przebiega proces przygotowania platformy ecommerce ?

Przygotowanie i planowanie rozwoju sklepu internetowego nie różni się zasadniczo od procesów przygotowania serwisów internetowych(link). Ważne jest jednak aby projekt uwzględniał specyficzne wymagania stawiane stronom ecommerce.

Kluczowe aspekty projektowania serwisów sprzedażowych:

Zorientowanie na konwersję

Serwisy sprzedażowe powinny być silnie zorientowane na konwersję. Duża liczba odsłon czy użytkowników, jest niczym bez dobrej konwersji. Proste i czytelne przeprowadzenie klienta przez proces zakupu jest kluczowym elementem dla wolumenu sprzedaży i sukcesu projektu. Wszelkie utrudnienia, mało intuicyjna obsługa czy nieczytelna strona, często powodują odejście klienta do konkurencji.

Prostota obsługi

Prosty, intuicyjny sposób obsługi, czytelny projekt strony, a także wyraźnie nakreślona ścieżka zakupowa to klucz do sukcesu. Zarówno sama strona jak i koszyk powinny być tak samo czytelne i jasne dla osób w każdej grupie wiekowej, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania obsługi komputera.

Otwarte oprogramowanie

Jeżeli myślisz o rozwijaniu platformy ecommerce, najlepszym rozwiązaniem jest oprogramowanie Open Source. Czołowe skrypty sklepów internetowych: Magento, PrestaShop, WooCommerce są rozwijane w ramach otwartych projektów, przy których pracuje społeczność złożona z tysięcy specjalistów. Testowane na setkach tysięcy instalacji, zapewniają wysoką niezawodność i skuteczność. Duża dostępność dodatków, ciągłe aktualizacje oraz uniezależnienie od pojedynczej firmy to dodatkowe atuty otwartych platform.

W 99ideas.pl proponujemy rozwiązania ecommerce oparte na najlepszych otwartych platformach na rynku:

Magento

Magento jest zaawansowaną platformą eCommerce należącą do Ebay.inc, przeznaczoną do realizacji dużych i bardzo dużych projektów. Bogactwo funkcji i duża elastyczność platformy jest okupiona znacznymi wymaganiami sprzętowymi, co czyni Magento mało atrakcyjnym dla małych i średnich sklepów. Platforma Magento jest dostępna jako edycja: open source, płatna, w chmurze. Dobór licencji i wdrożenia zależy m.in.: od skali projektu, rynku docelowego i budżetu.

PrestaShop

PrestaShop to wyjątkowo elastyczna platforma eCommerce, odpowiednia zarówno dla bardzo małych, średnich jak i dużych projektów. PrestaShop to przyjazne, w pełni skalowalne rozwiązanie z dużymi możliwościami rozbudowy. Jest to obecnie najpopularniejsze oprogramowanie open source dla sklepów internetowych.

WooCommerce

WooCommerce jest dodatkiem do platformy CMS WordPress rozbudowującym ją o funkcje sklepu internetowego. Dodatek WooCommerce rozwija się nadzwyczaj dynamicznie i stale zyskuje na popularności. Rozwiązanie to jest już na tyle dojrzałe, iż pozwala tworzyć ciekawe małe i średnie serwisy.

Efektywny sklep internetowy wymaga odpowiednich zabiegów pozycjonowania i optymalizacji SEO, oraz działań marketingowych

W agencji 99ideas stworzymy dla ciebie efektywny serwis ecommerce

Kontakt

Masz pytania ? Wyślij nam wiadomość.