Miałeś stłuczkę? Sprawdź, co powinieneś zrobić

Dla większości osób podstawowym środkiem komunikacji jest samochód. Pozwala on na swobodne przemieszczanie się w komfortowych warunkach, zarówno na bliższych jak i dłuższych trasach. O chwilę nieuwagi jednak nietrudno, a to w konsekwencji powodować może wypadki lub stłuczki. Często już taka delikatna stłuczka może wykluczyć pojazd z ruchu drogowego. W takim przypadku warto znaleźć sprawdzoną firmę wykonującą usługi blacharsko-lakiernicze Bydgoszcz, która zajmie się doprowadzeniem samochodu do stanu używalności.

Na początek zgłoszenie szkody

Podczas zwykłej stłuczki nie zawsze trzeba wzywać policję. Tyczy się to przypadków gdy nie ma ofiar śmiertelnych, osoby biorące udział w kolizji nie mają poważnych obrażeń oraz nie są pod wpływem alkoholi, a oba pojazdy posiadają ważne OC. Sporządza się wtedy oświadczenie kolizji, które stanowi podstawę do wypłacenia odszkodowania ze strony ubezpieczyciela osoby winnej stłuczki. Po odpowiednim przygotowaniu oświadczenia należy zgłosić szkodę u towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. Można to zrobić osobiście, jak i w formie formularza kontaktowego online lub telefonicznie.

 Następnie – centrum likwidacji szkód

Jeśli samochód został uszkodzony, wtedy warto znaleźć odpowiedni serwis. W większym mieście jak Bydgoszcz istnieje centrum likwidacji szkód, które zajmie się kompleksową naprawą pojazdu i ponownie przywróci go do stanu używalności. Wszystko przez wiedzę oraz doświadczenie pracowników, którzy potrafią zdziałać cuda i sprawić, że auto będzie po naprawie wyglądało jak z salonu. Bydgoszcz oferuje usługi blacharsko-lakiernicze, które zajmą się uszkodzonym samochodem od momentu odebrania z miejsca stłuczki do oddania go w gotowym do jazdy stanie. Warto jednak zwrócić uwagę przy wyborze firmy.

Opinie przede wszystkim

Przy wyborze odpowiedniego centrum likwidacji szkód Bydgoszcz warto zasięgnąć opinii klientów, którzy skorzystali z jego usług. Rekomendacja to jedna z najlepszych metod, by dokonać właściwego wyboru. Zadowoleni klienci to najlepsza cecha dobrego serwisu blacharsko-lakierniczego.

Kompleksowa usługa

Najlepiej wybrać miejsce, które zajmie się pojazdem od A do Z. Od samego transportu uszkodzonego auta na adres serwisu, po kompleksową naprawę i oddanie w idealnym stanie. Zadowolenie klienta bierze się właśnie z pracy rzetelnych pracowników oraz braku stresu, który może towarzyszyć jeśli nie jest się pewnym dobrze dokonanego wyboru.

Coś na zastępstwo

Dobrze jest, gdy osoba z uszkodzonym samochodem nie musi zmieniać trybu życia i jeździć komunikacją miejską. Warto znaleźć taki zakład blacharsko-lakierniczy, który oferuje na czas naprawy samochód zastępczy. Nie wszyscy chcą tracić komfort życia, a dodatkowo dla niektórych brak samochodu może być bardzo dużym wyzwaniem i utrudnieniem.