Ile kosztują poszczególne usługi naprawy telefonów?

Naprawianie telefonu w Warszawie

Pierwszą czynnością, którą najczęściej robią osoby po wystąpieniu usterki, czy awarii telefonu komórkowego to sprawdzenie orientacyjnych kosztów związanych z jego naprawą. Mogą być one zróżnicowane przede wszystkim w zależności od rodzaju wykonywanej usługi. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź ile orientacyjnie, kosztuje naprawa telefonów w Warszawie i nie tylko.

Koszty naprawę telefonu komórkowego po zalaniu – ile mogą wynosić?

Pierwszą czynnością, jaką można zlecić danemu serwisowi, jest samo czyszczenie i suszenie. Fachowcy do tego celu wykorzystują specjalne przeznaczone do tego celu środków chemicznych, które są całkowicie bezpieczne dla urządzenia. Cena takiej usługi może wynosić od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych. Z kolei koszty naprawy związanej ze wdaniem się korozji to najczęściej kwota rzędu kilkuset złotych. Najczęściej nie przekracza ona 400 złotych. Znacznie. Bardziej kosztowną inwestycją zwłaszcza w przypadku zalania najnowszych i najnowocześniejszych, a zarazem kosztownych modeli jest wymiana tak istotnych, a zarazem relatywnie drogich elementów takich, jak m.in. płyta główna. W tym przypadku cena usługi może wynosić nawet 1000 złotych.

Wymiana pękniętej szybki – jakich kosztów należy się spodziewać?

Pęknięta szybka w telefonie to niemniej powszechny problem. Koszty naprawy zależą od stopnia powstałych uszkodzeń. Zdecydowanie tańsza będzie wymiana pękniętej szybki, w porównaniu do kosztów, które poniesie osobą, u której uszkodzony został dodatkowo digitizer, przez co nie działa dotyk. Koszt zniszczonego ekranu jest dodatkowo zróżnicowany w zależności od modelu, a w szczególności jego wielkości. Koszt samej wymiany szybki może zaczynać się już od 150 złotych, ale w przypadku nowoczesnych modeli z dużym ekranem kwota ta może przekraczać nawet 400 złotych. Warto pamiętać, że w przypadku poważnych uszkodzeń, gdzie konieczna jest wymiana całego wyświetlacza, ze względu na jego pęknięcie należy spodziewać się znacznie wyższych kosztów wynoszących ok. 35-45% całościowej wartości danego telefonu.

 Naprawa oprogramowania telefonu komórkowego – ile może kosztować?

W przypadku, w którym doszło do błędnego wczytania oprogramowania, warto zdecydować się na wczytanie poprzez skorzystanie z usług specjalistów, co pozwoli uniknąć ewentualnych uszkodzeń. Orientacyjny koszt usługi, jaką jest wymiana softu w przypadku urządzenia z systemem Android to ok. 100 złotych.

Wymiana pozostałych elementów w urządzeniu – jaka jest orientacyjna cena takiej usługi?

Popularną usługą, z której korzystają posiadacze telefonów, jest wymiana baterii. Jej koszt jest ściśle związany z marką telefonu, a także jego konkretnym modelem. Orientacyjny koszt to kwota rzędu 50-250 złotych. Warto pamiętać, że w cenę wliczona jest zarówno wartość samej baterii, jak i koszt usługi serwisowej. Z kolei cena, której można się spodziewać w przypadku konieczności wymiany gniazda ładowania, wynosi około 100 złotych. Z kolei opłata za wymianę głośnika z zależności od modelu może wynosić ok.70-150 złotych.