Który sposób depilacji jest najlepszy?

Który sposób depilacji jest najlepszy? Wbrew pozorom z tym pytaniem boryka się wiele osób, które chcą pozbyć się nadmiaru włosów, w tym również mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż metod depilacji jest całkiem sporo, jednak nie każda z nich jest skuteczna. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom oraz sprawdzić która metoda depilacji jest najbardziej skuteczna.

Jaka metoda depilacji jest najbardziej skuteczna?

Jeżeli chodzi o skuteczność depilacji, to wiele zależy od po pierwsze indywidualnych uwarunkowań każdego człowieka, po drugie od wybranej metody. W kwestii metod depilacji to do najpopularniejszych należą:

-depilacja za pomocą elektrycznego depilatora,

-za pomocą wosku,

-za pomocą kremu,

-za pomocą lasera.

Jakie są zalety oraz wady stosowania depilatora elektrycznego?

Jedną z podstawowych zalet stosowania depilatora elektrycznego jest długotrwałość efektu po depilacji – dzięki usuwaniu włosów wraz z cebulkami, efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Jeżeli zaś chodzi o cenę, to za dobry depilator musimy zapłacić od stu złotych wzwyż. Metoda ta ma jednak swoje wady, a mianowicie jest nią niewątpliwie ból przypominający wyrywanie włosków za pomocą pęsety, tylko na znacznie większą skalę.

Z czym wiąże się stosowanie wosku do depilacji?

Tutaj działanie jest podobne, gdyż włoski usuwane są na dość długi okres, czyli również około 3 tygodni. Dodatkową zaletą jest to, że wosk usuwa złuszczony naskórek. Sam wosk nakładany jest, gdy jest rozgrzany, a następnie jest on zrywany przy pomocy bawełnianych pasków. Co równie ważne, możemy to zrobić samemu. Metoda ta ma również jednak i wady, a mianowicie może powodować ból, wrastanie włosów, oraz podrażnienia skóry.

Depilacja za pomocą kremu

Metoda ta jest bezbolesna oraz stosunkowo szybka- już po około 20 minutach krem rozpuszcza włoski. Nakładanie jest wręcz bajecznie proste, wystarczy po prostu posmarować dane miejsce, a następnie zebrać krem za pomocą szpatułki, oraz umyć skórę. Niestety metoda ta jest krótkotrwała, gdyż wystarczy zaledwie na 3-4 dni, a sam krem jest silnie chemiczny.

Depilacja laserowa

Jest to najskuteczniejsza- przy jej pomocy możemy pozbyć się włosów raz na zawsze, ponieważ wiązka lasera niszczy macierz włosa. Wadą jest jednak cena, gdyż pełen pakiet kosztuje 1000 złotych, są też dostępne depilatory laserowe użytku domowego, aczkolwiek ich cena wynosi około 2,5 tysiąca złotych. Depilacja przy użyciu lasera może też okazać się nieskuteczna w przypadku cienkich i jasnych włosków, ponieważ światło lasera jest przez nie przepuszczane bez szkody dla nich. Warto też mieć na uwadze to, że jest to dość bolesny zabieg, ale w salonach kosmetycznych możemy dostać znieczulenie. Jeżeli jednak chodzi pytanie, który sposób depilacji jest najlepszy? To niewątpliwie ta metoda jest najskuteczniejsza.