Praktyczne dodatki do łóżeczka niemowlęcego

Akcesoria do łóżeczka niemowlęcego

Łóżeczko dla niemowlaka musi zostać przygotowane ze szczególną starannością, aby małe dziecko czuło się w nim komfortowo i było bezpieczne. W tym celu warto wybrać prześcieradło do łóżeczka i falbany do łóżeczka, które będą idealnie dopasowane do posiadanego mebla. Poza tym takie dodatki powinny także współgrać z wystrojem dziecięcego pokoju. A jak wybrać idealne akcesoria do łóżeczka niemowlęcego?

Dodatki do łóżeczka – co może się przydać?

Niemowlęta często mają problem z zaśnięciem, a ich sen bywa krótki i niespokojny. Dlatego to ważne, aby łóżeczko dziecięce było przytulne i odpowiednio zabezpieczone, żeby dziecko nie wypadło z niego, ani nie uderzyło główką, rączką lub nóżką o twarde szczebelki. Podstawą dobrze wyposażonego miejsca do spania dla dziecka powinno być prześcieradło do łóżeczka na gumce wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wówczas rodzice zyskają pewność, że prześcieradło nie przesunie się w trakcie snu oraz nie podrażni delikatnej skóry dziecka. Niemowlęta mogą spać pod cienką pościelą lub w specjalnym śpiworku, który szczelnie je zabezpieczy przed chłodem. Natomiast mając w domu noworodka, można całkiem zrezygnować z poduszki lub zdecydować się na bardzo płaski model.

Falbany do łóżeczka – kiedy warto je zamówić?

Kolejnym praktycznym dodatkiem są falbany do łóżeczka. Ponieważ łóżeczka dla niemowląt mają regulowany poziom wysokości, a noworodki śpią na najwyższym poziomie, aby rodzice mogli je wygodnie wkładać i wyciągać z łóżeczka. Pod półką, na której śpi dziecko, znajduje się pusta przestrzeń, która nie wygląda zbyt estetycznie. W takim wypadku można założyć dedykowane do danego modelu łóżeczka falbany, które zakryją pustą przestrzeń i będą jednocześnie stanowiły piękną dekorację. Falbany do łóżeczka można zamówić w różnych wersjach kolorystycznych oraz mogą być krótsze lub dłuższe w zależności od potrzeb danej osoby.

Ochraniacze do łóżeczka – czy są potrzebne?

Specjaliści podkreślają, że w łóżeczku niemowlaka powinno znajdować się jak najmniej przedmiotów przynajmniej do czasu, aż dziecko nie nauczy się samodzielnie siadać. Jednak rodzice często kupują ochraniacze, by zabezpieczyć pociechę przed przypadkowym uderzeniem o szczebelki. Ochraniacz może być grubszym kawałkiem tkaniny, który trzeba przymocować do szczebelków za pomocą sznurków i rzep lub może być miękkim wałkiem wypełnionym antyalergiczną kulką silikonową. Taki wałek świetnie się sprawdzi w przypadku dzieci, które śpią niespokojnie i dużo się wiercą, ponieważ otuli je z każdej strony i da im poczucie bezpieczeństwa.

Wybierając prześcieradło do łóżeczka lub inne dodatki, warto pamiętać, by zamawiać sprawdzone produkty od renomowanych producentów. Ponieważ wówczas rodzice zyskają pewność, że ich pociecha będzie właściwie chroniona, a sen dziecka nie zostanie w żaden sposób zakłócony.